Вітаю, шановні читачі!

понеділок, 24 жовтня 2022 р.

5 класних українських історичних романів, які має прочитати кожен

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 

«В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»


Лісові хлопці. Проза про УПА


Ця збірка історичної прози однозначно зацікавить вас.  У творі мова йде про повстанців, їхнє життя, прагнення. За що бійці УПА були готові віддати життя? Як увесь український народ протягом історії повставав за незалежність, свободу. Чому «Лісові брати» такі важлива в історії України. І зрештою, чому “батько наш Бандера” – відповідь на ці та інші запитання ви знайдете у 22-х творах, які обʼєднала ця збірка.

«Чорна рада», Пантелеймон КулішНіжин, 1663-й рік. Вибори гетьмана Лівобережної України. Перемогою закінчилась визвольна війна, та чи справді то була перемога? Куліш і відтворив ті соціальні суперечності, приєднання до Московського царства та їхні наслідки – Чорну раду. За підґрунтя автор взяв народні джерела, літописи Самовидця. Твір унікальний, бо це перший в українській літературі роман-хроніка. Автор не сухо констатував факти, він і пофантазував: вигадав нові образи, наситив сюжет пригодами. Здебільшого твір ґрунтуються на розбіжностях між козаками та старшиною, між міщанами та шляхтичами.

«Дикі білі коні», Іван БіликЦе одна із книг, які входять до Скіфської трилогії. Це історичні романи повʼязані далекою минувшиною, часами, коли по землі ходив народ безстрашних і вправних воїнів, які перемогли персів і їхнього царя Дарія – скіфів. Головні герої у романі – нащадки цих скіфів-героїв. Читача не залишить байдужим деталізований опис побуту цих кочовиків і всього, що відбувається навколо. На мить може здатися, що ви й самі стали учасником тих подій. 

«Завойовник Європи», Іван КорсакЖив у 13 століття князь Ростислав Михайлович. Він любив своїх п’ятьох доньок і дуже не любив воювати. Автор роману розповідає, як Ростислав “завоював” землі без жодного помаху меча. Він одружив своїх дочок із європейськими королями, і породичався із половиною тогочасної Європи. Як усе відбувалось і що переживали учасники тих подій, описано у романі.

«Сині Води», Володимир Рутківський


Ця баталія у 1362-му році – легендарна, одна з найбільших в історії середньовічної Європи. Коли на полі бою зустрілися литовсько-руські і татарські війська. Письменник розповідає про долю князя Дмитра Бобрика і його 3-х вірних друзів та братів по зброї. Як вони воювали і допомагали один одному. Як воля до свободи допомагає перебороти усе.

Цей список можна продовжувати ще довго. Українським романістам є чим пишатися, а нам, читачам, є чим порадувати себе. Тому залишаємо вам ще трохи історичних романів. Приємного читання! 

  • «Втеча майстра Пінзеля», Володимир Єшкілєв
  • «Берестечко», Ліна Костенко
  • «Таємниця святого Арсенія», Іван Корсак
  • «Устим Кармалюк», Василь Кучер
  • «Вершники», Юрій Яновський
  • «На твердій землі», Улас Самчук
  • «Холодний Яр», Юрій Горліс-Горський
  • «Жовтий князь», Василь Барка
  •  «Записки українського самашедшого», Ліна Костенко

Немає коментарів:

Дописати коментар