Вітаю, шановні читачі!
Блог бібліотекарки Свєт Євгенії

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

23 листопада - День пам'яті жертв Голодомору. Відеогодина історії для 10-11 класів. "Голодомор. Реальна історія"

У четверту неділю листопада ми запалюємо свічки не через відключення світла, а для того, щоб згадати тих, чиє світло загасила радянська влада голодом. Через 90 років їхні нащадки стали на той самий шлях. Ми маємо пам’ятати.

Які наслідки Голодомору 1932-33 років для України та суспільства

Від кожної глибокої рани назавжди залишається шрам. Інколи рани бувають загальнонаціональними — і тоді жити зі шрамами доводиться й наступним поколінням.

Глибоким шрамом на тілі України залишилися події Голодомору-геноциду 1932-33 років. Про наслідки Голодомору для українців — розповідаємо далі.

Наслідки Голодомору 1932-1933 років

Й досі невідома точна кількість злочинно вбитих радянським режимом українців. За офіційними даними СРСР закатував понад сім мільйонів українців на території України та ще три мільйони поза межами країни, де жили етнічні українці.

Проте реальна кількість померлих тоді від голоду суворо замовчувалася владою країни рад, без реєстрації смерті залишалися й діти віком до одного року. Українці у віці від шести місяців до 17 років становили близько половини всіх жертв Голодомору.

Голодомор-геноцид став наймасштабнішою зброєю масового знищення та соціального поневолення українців.

Окрім фізичного вбивства мільйонів українців, радянська влада зруйнувала життя й наступним поколінням.

Наслідки Голодомору для сучасної України

Як ми вже зазначали, окрім фізичного вбивства, а через це — й зменшення популяції українців, — росіяни докорінно змінили устрій нашого життя, вплинули на нашу ментальність та призвели до порушення генетичного фонду.

Традиційна культура та народні звичаї зазнали деформації, Голодомор повністю змінив звичний порядок господарювання на селі: на десятки років українські селяни були зведені до становища безправних колгоспників, позбавлених паспортів та пенсій.

Сильних психологічних деформацій також є чимало: наслідками Голодомору стали почуття вини та сорому. Люди відчували провину за те, що не змогли врятувати рідних, сором за аморальні вчинки, які чинилися задля виживання.

Також українці на кілька поколінь вперед змінили ставлення до їжі.

Після послаблення СРСР та контролю над суспільним життям, інформація про штучний голод стала поширюватися, а памʼять — відновлюватися. З 1993 року в Україні на державному рівні відбувається вшанування безневинних жертв Голодомору.




Немає коментарів:

Дописати коментар