21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
Основна мета цього дня – утвердження ідеалів свободи та демократії, передача нащадкам досвіду патріотизму і громадянської мужності. Це також день віддання шани тим, хто став на захист демократичних цінностей, прав людини, національних інтересів та європейського вибору України.
Помаранчева революція: початок великих змін
Цього року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану, що істотно вплинув на формування національної свідомості та демократизацію українського суспільства. У листопаді 2004 року українці вийшли на Майдан Незалежності, щоб відстояти своє право на чесні вибори. Ці події стали ключовими у процесі розвитку громадянського суспільства.
Революція Гідності: вибір свободи та європейського майбутнього
Через дев’ять років, у листопаді 2013-го, Майдан знову об’єднав небайдужих громадян: українці виступили за свою гідність, права та європейське майбутнє. Революція Гідності стала продовженням боротьби за утвердження демократичних цінностей і державного суверенітету.
1 000+ днів боротьби за незалежність
Цьогоріч відзначення Дня Гідності та Свободи має особливе значення. Україна продовжує героїчну боротьбу за незалежність і державність. Помаранчева революція та Революція Гідності стали основою для формування нації, яка нині гідно протистоїть агресії, захищаючи не лише власну свободу, але й європейську демократію.
Цей день – нагадування про важливість єдності, солідарності та готовності захищати свободу. Він демонструє, що український народ здатний зберігати власну гідність і протистояти викликам будь-якої складності.
Закликаємо всіх звертатися до перевірених джерел для поглиблення знань про події Революції Гідності та Помаранчевої революції. Пам’ятаймо про героїв, чиї зусилля дозволили нам зберегти незалежність і демократичні цінності.
11 років боротьби. 11 років змін. Революція, яка змінила країну. Вона має адресу, і навіть не одну. До річниці початку Революції Гідності EdEra для освітян разом із Музеєм Майдану створили маршрут її історичними місцями
Немає коментарів:
Дописати коментар